- У 2017 році АКЛ НАУ випустив 123 учні. 1 учень, Валентин Ваулін, був нагороджений Золотою медаллю «За високі досягнення в навчанні», 77 учнів – Похвальними грамотами «За особливі досягнення у вивченні навчальних предметів». А за результатами ЗНО, Авіакосмічний ліцей ім. І.Сікорського НАУ м. Києва посів 4 місце в рейтингу закладів освіти Солом’янського району м. Києва.
Навчальний процесс ліцею забезпечують 40 висококваліфікованих спеціалістів. 16 з них мають педагогічнез вання «Учитель-методист», 5 – «Старший учитель».
За цей період учителями ліцею підготовлено:
- 67 переможців та призерів ІІ (районного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів;
- 9 переможців ІІ (міського) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук;
- 10 призерів ІІ етапу Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П.Яцика;
- 2 призера ІІ етапу Міжнародного конкурсу учнівської та студентської молодіім. Т. Шевченка.
Крім того, учителі біології Ю.Казмірчук, інформатики Е. Аблялімова, фізики І. Бондарчук та фізичної культури В. Іносов стали призерами ІІ (районного) етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року».
Про високі результати позаурочної роботи в ліцеї свідчать призові місця в районних та міських конкурсах:
- театрального колективу АКЛ НАУ у фестивалі «Срібне джерело»;
- гуртка «Феміда» в конкурсі «Вітчизна – це не хтось і десь, я – теж Вітчизна», присвяченогоШевченківським дням;
- гуртка «Атлетика» в Всеукраїнському фестивалі «Гайдамака» Козак-Квест;
- танцювального гуртка у конкурсі «Київський вальс – 2017»;
- редакці їгазети «Ліцей» у конкурсі-огляді шкільної преси «Інфосфера – 2017»;
- гуртка «Андроїди» у Всеукраїнському конкурсі проектів з інформатики «Весела наука».
– Який відсоток Ваших учнів зазвичай продовжує навчання у Національному авіаційному університеті? Які переваги має вступник, що закінчив ліцей? Яким спеціальностям зазвичай надається пріоритет?
- Більшість випускників АКЛ стають студентами НАУ. Пріоритетними напрямами є комп’ютерні технології, інформаційна безпека, транспортні технології та аеронавігація.
Щодо переваг для випускників, то у 2017 році в Правилах прийому до НАУ записано: «Особам з числа професійно орієнтованої молоді, які в рік вступу закінчили Авіакосмічний ліцей Національного авіаційного університету, при інших рівних умовах надається переважне право при зарахуванні, за умови надання рекомендації педагогічної ради».
– АКЛ та університет пов'язує багаторічна спільна історія. Однак останнім часом не вщухають розмови на тему відокремлення АКЛ від Національного авіаційного університету. Прокоментуйте, будь ласка, цю ситуацію.
- Перше, що хочеться сказати, – АКЛ НАУ не є ініціатором цього відокремлення. Авіакосмічний ліцей ім. І.Сікорського м. Києва діє на підставі ліцензії, виданої ГУОН м. Києва 30.08. 1999. З 09.08.1999 АКЛ НАУ зареєстрований у Єдиному державному реєстрі відомостей про юридичну особу.З 09.08.1999 – у Головному управлінні регіональної статистики, а з 09.09.2003 – у Державній податковій інспекції в Солом’янському районі ГУ ДФС у м. Києві.У 2011 р. Ліцей атестовано з відзнакою Головним управлінням освіти і науки м. Києва.
Тож статус ліцею завжди відповідав вимогам чинного законодавства.
Інша справа, що юридична особа не може бути відокремленим підрозділом, а має функціонувати як самостійна одиниця.
Тож рішенням Вченої ради від 7 листопада 2017 р. НАУ припинив діяльність ліцею як відокремленого структурного підрозділу (ВСП).
– Розкажіть про перспективні плани ліцею, у тому числі, в рамках співпраці із НАУ.
- Співпраця ліцею і НАУ не закінчується: вона була, є і буде. Викладачі уніеврситету регулярно проводять профільні спецкурси, що дозволяюсь ліцеїстам – майбутнім абітурієнта мвизначитися з професіями.На базі хімічних лабораторій НАУ ліцеїсти набувають практичних навичок у проведенні дослідів. Також наші учні активно користуються ресурсами Науково-технічної бібліотеки НАУ, що дає їм доступ до сучасної наукової літератури і можливість займатися науково-дослідною роботою.
Крім того, колектив АКЛ НАУ продовжує роботу з допрофесійної підготовки ліцеїстів у системі «Ліцей – НАУ».
Наразі розробляється засновницька угода між Солом’янською РДА, НАУ та нашим ліцеєм.
Авіакосмічний ліцей ім. І.Сікорськогоі надалі готуватиме майбутню еліту України!