Саме під таким гаслом пройшла найяскравіша подія культурного життя НАУ – щорічний фестиваль «Студентська весна». Цей фестиваль – давня уні- верситетська традиція, і нинішній став уже 39-м. Протягом квітня пройшли 10 концертів, які завершилися гала-шоу.
3 КВІТНЯ. ІМВ
Відкривати фестиваль – завдання не з простих. Інститут міжнародних відносин головною темою вибрав журналістику, одну зі своїх «рідних» спеціальностей. Друга частина була міксом з пісень, танців і навіть номерів оригінального жанру – повітряної гімнастики та танцю на ходулях. Розмаїття сценічних жанрів дозволило якнайповніше розкрити здібності членів команди і, звичайно, подарувати радість та гарний настрій глядачам.
5 КВІТНЯ. ІЕМ+ФТТ
Команда спочатку потішила глядачів мюзиклом за мотивами фільму «Ла-Ла Ленд». У другій частині виступу серед багатьох яскравих номерів публіку вразила книга-хроніка «Студвесни» – «Весна завдовжки з життя». Члени журі стали першими власниками цих книг, і це неабияк підняло їм настрій.
7 КВІТНЯ. ІАП
Інститут аеропортів, до речі, отримав приз журі за найкращу візитку. А третій за програмою «Студентської весни» концерт команди теж справив приємне враження як на журі, так і на глядачів. Головною його темою стало «Реальне життя».
10 КВІТНЯ. ІАН
Команда Інституту аеронавігації вибрала головною темою виступу навчання. Ще на публіку справили приємне враження оригінальний конферанс другої частини концерту (конферансьє – Ігор Нагоров та Сергій Максимов), цікаві відео та музичний номер у супроводі хору.
12 КВІТНЯ. ІКІТ
«Айтішники» вразили глядачів тим, що «технарі» обрали для виступу досить «гуманітарну» тему – кохання, доводячи, що кохання та дружба – це найщиріші почуття, заради яких ми всі й живемо. Друга частина була традиційним міксом номерів, у яких загалом піднімали гарячі для університету питання. Журі відзначило пантоміму Дениса Маліка та конферанс Артема Ковтуна. А глядацький зал аплодував другій частині стоячи.
17 КВІТНЯ. ГМІ
У святковий Великодній день відбувся концерт Навчально-наукового гуманітарного інституту. У першій частині гуманітарії потішили ретромотивами «Назад у 80-і». Друга частина, навпаки, відправила глядачів у майбутнє, вразила феєричним лазерним шоу і танцями інопланетян.
19 КВІТНЯ. АКІ
Перша частина виступу мала назву «Його донжуанський список», хоча ніякого списку, як виявилося, не було, бо чоловік усе життя кохав одну-єдину жінку. У другій частині конферансьє розважав зал тим, що комедійно оголошував номери. Увазі глядачів представили два запальних танцювальних номери, акапельну пісню та монолог у виконані Олександра Воробйова «Ніколи не любіть того, хто...»
21 КВІТНЯ. ІЕБ
Екологи обрали головною темою першої частини історію України – боротьбу за єдність та незалежність у 1917 році. Друга частина поєднала в собі гострі жарти конферансу «Звичайна історія», творчі музичні виступи, прекрасну пантоміму, СТЕМ без діалогів, а також гумористичний журнал «НАУНАШ». До виступу долучилися випускники та учасники команд попередніх років. Разом вони створили неповторну атмосферу та подарували глядачам гарний настрій.
24 КВІТНЯ. ЮІ
У першій частині учасники поставили п’єсу «Гостя». Інтригуючий сюжет у поєднанні з акторською майстерністю та вмінням лаконічно й емоційно передавати суть викликали у глядачів захват та овації. Протягом другої частини глядачі мали змогу ознайомитися з конферансом, піснею «Ти подобаєшся мені», танцем «У джазі тільки дівчата», відео «Наш погляд на відомі фільми», пародією «Жіноча краса», монологом про «Студ- весну», номером оригінального жанру «Фокуси».
27 КВІТНЯ. ІІДС
Увазі присутніх були запропоновані: постановка «Правда і тільки правда», хореографічний номер «Мрія», відео «Топ-10 незвичайних способів вступити до НАУ», номер оригінального жанру «Нерозлучні», музичний номер «1944», конферанс «Бенефіс колишнього члена журі Євгенія Бульди» та традиційна фінальна пісня. Вокал Віри Поліщук захопив глядачів.
ГАЛА-КОНЦЕРТ
28 квітня у Центрі культури та мистецтв відбувся великий гала-концерт, на якому команди представили короткі десятихвилинні фінальні виступи – «джо- кери». Відкрив концерт виступ військової кафедри, його темою були будні курсантів. Дотепний виступ одразу ж «розігрів» глядачів. Безсумнівно, на наступній «Студвесні» кафедра складе серйозну конкуренцію досвідченим командам.
«Міжнародники» вибрали головною темою виступу медицину (точніше, суворих дам-лікарів). ІЕМ і ФТТ жартували про гроші. Команда ІАН переодягнулася у буддійських монахів, ІКІТ – у «блатних злодюжок» (вони обсміяли звинувачення у плагіаті номерів). Гуманітарний інститут показав дотепну пародію на власний концерт, а фінал (за мотивами відомої пісні гурту «Пінк Флойд») змусив глядачів аплодувати акторам стоячи. До речі, джокер ГМІ було визнано найкращим. ІАП вразив глядачів досить ризикованими жартами з внутрішнього життя НАУ. Внутрішньо-університетські справи обрали головною темою і решта інститутів – ІЕБ, ЮІ та ІІДС. Та, мабуть,найбільше вразив джокер АКІ: команда вийшла, проспівала пісню і пішла зі сцени. Коротко і ясно.
Тим часом глядачі з хвилюванням чекали на рішення журі. Конверт з назвою команди, яка посіла третє місце, представив член журі Олександр Арутюнян. «Студвесна» – велика подія для університету, а рішення журі змушують частіше битися серця не лише тих, хто стоїть на цій сцені», – сказав він, оголошуючи команду, що зайняла третє місце – ІКІТ. Представляючи команду, що посіла друге місце (нею стала команда ІІДС), член журі Роман Шудак зазначив, що ім’я команди-переможця тепер неважко вгадати.
І насправді – нею другий рік поспіль стала команда Юридичного інституту, яка вразила публіку і журі неабиякою акторською майстерністю. Кубок переможцям вручив в. о. ректора НАУ Володимир Ісаєнко. «Шановна сім’я НАУ, – сказав він, нагороджуючи переможців. – Наша «Студентська весна» насправді стала знову великою».
...Тож зустрінемося через рік, на ювілейному, сороковому, фестивалі «Студентська весна – 2018»!
АННА КАЗАКОВА, МИХАЙЛО КРИШЕНЬ