СУПЕРВУХО НАУ

Науковці НАУ розробили унікальні акустичні композити і на їхній базі – надчутливі акустичні датчики, як елемент системи акустичного позиціонування і протидії безпілотним літальним апаратам «АнтиЛЛА».
Розробка, яку на волонтерських засадах не раз передавали в зону АТО, відразу отримала позитивні відгуки бійців.

ОЛЕКСАНДР ТАМАРГАЗІН, завідувач кафедри технологій аеропортів, д. т . н., професор.
У студентському проектно-конструкторському бюро (СПКБ) нашої кафедри розробляються унікальні системи антитерористичної боротьби в аеропортах, складовою частиною яких є система протидії безпілотним літальним апаратам типу «АнтиЛЛА». «Анти» – означає «проти», ЛЛА – легкі літальні апарати. Несанкціоновані польоти БПЛА створюють безпосередню загрозу авіаційному руху. Об’єднання зусиль нашої кафедри з кафедрою механіки дозволили створити надчутливі акустичні датчики для цієї системи.

В’ЯЧЕСЛАВ АСТАНІН, завідувач кафедри механіки, д. т. н., професор.
Ми максимально підтримали студентську ініціативу застосувати унікальні акустичні композити, розроблені в науково-дослідній лабораторії кафедри механіки в системі «АнтиЛЛА». Рівень наших інновацій засвідчує те, що торік ми отримали 5 патентів на ці розробки. Під керівництвом автора створення таких акустичних композитів, доцента кафедри механіки Ганни Щегель, студенти Наукового товариства кафедри механіки не тільки опанували ці найскладніші технології, а й виготовили експериментальні зразки акустичних датчиків принципово нової конструкції.

ОЛЬГА ДАНІЛЕЙКО, студентка 3-го курсу АКІ НАУ, розробник акустичних датчиків для системи «АнтиЛЛА».
Система «АнтиЛЛА» застосовує акустичний принцип виявлення і позиціонування БПЛА. Саме ми зробили для цієї системи її «СуперВухо». Я кажу ми, оскільки зі мною над цими розробками працювали й інші студенти, наприклад Василина Гординяк. Нам допомагали і наші викладачі. Я дуже вдячна доценту кафедри гідрогазових систем, к. т. н. Володимиру Степановичу Бутьку. На лекціях у цьому семестрі він розповідав нам про гідродинамічні втрати, і з його допомогою, за його методиками, мені вдалося не тільки розрахувати оптимальні резонатори для акустичних датчиків, а й виготовити їх власноруч. Я не могла виразити свою радість, коли на випробуваннях система запрацювала і при тому – на відміно.