Простір неформальної освіти

ПРО ІДЕЮ СТВОРЕННЯ

Ідея простору неформальної освіти в НАУ з’явилася трохи більше року тому в Науковому товаристві студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених НАУ. Ми часто проводили освітні заходи, то в бібліотеці, то в аудиторіях, і згодом зрозуміли, що студентам і працівникам НАУ не вистачає місця концентрації інтелектуальної сили – щоб точно знати, куди йти за самовдосконаленням. Окрім того, в найкращих університетах світу неформальні простори, хаби активно відкриваються, даючи студентам можливість для власної творчості. Після перемовин товариства з адміністрацією нам для проведення заходів було виділено приміщення в 4-му гуртожитку, де колись було кафе. Приміщення дісталося нам у жахливому стані, але силами студентів, випускників і співробітників вдалося тут прибрати, зробити меблі з піддонів, освітлення.

ПРО КОМАНДУ

Над хабом працює команда волонтерів. Ми не отримуємо за це зарплату, просто хочемо зробити НАУ і себе в НАУ кращими. Хоча з часом, щоб хаб працював на повну силу, нам знадобиться адміністратор. Основна команда NAU HUB – це Ксенія Семенова (асистент кафедри електроніки), Ігор Кравчишин (аспірант), Ілона Мошелюк (випускниця) і Анна Панасюк (студентка). Ми також є членами НТСАДМВ НАУ. Ядро команди займається стратегічним плануванням, пошуком партнерів, розробкою концепції. З нами також багато студентів, випускників, працівників НАУ. Вони допомагають з усім – від дизайну простору до поливання квітів влітку. В НАУ взагалі дуже потужна і дієва спільнота, варто тільки спрямувати її на створення чогось хорошого. Так, наприклад, восени на стіні хабу коштом випускників і партнерів з’явився мурал. До команди хабу можна долучитися, заповнивши анкету тут.

ПРО ЗАХОДИ

Ми не дарма називаємо себе простором неформальної освіти. Все, що в хабі відбувається, пов’язано з потужним сучасним трендом – неформальною освітою і освітою протягом життя (lifelong learning). Серед регулярних заходів цього семестру – фотошкола, English Club NAU, акустичні вечори, NAU Startup Community. Календар подій у NAU HUB можна переглянути тут: bit.ly/NAUHUBcalendar. Студенти і викладачі НАУ можуть організовувати власні події в хабі – лекції, тренінги. Головне, щоб події були відкритими для всіх охочих і безкоштовними. Наша команда готова допомагати, ділитися організаційним досвідом.

ПРО ТРУДНОЩІ

Не секрет, що останні роки ситуація в НАУ була надзвичайно напруженою. Тому спершу важко було переконати і адміністрацію, і студентів, що ми дійсно створюємо освітній проект, а не власний бізнес чи політичне замовлення. Ми досі не можемо працювати на повну, бо приміщення знаходиться в гуртожитку і потребує ремонту. Перед новорічними святами зустрічалися з в. о. ректора, він висловив нам підтримку і обіцяв спри- яти в ремонті, наскільки це можливо зусиллями університету. Місце, де студенти проводять багато часу, безперечно, має стати більш комфортним. NAU HUB – це місце для навчання та саморозвитку. Тут студенти і викладачі організовують один для одного воркшопи, лекції або збираються попрацювати над проектами. Регулярно проводяться зустрічі з експертами та цікавими людьми.

ПРО ПЛАНИ

Минулий рік ми закінчили масштабним хакатоном Open Data & Local Media. Це перший хакатон у НАУ. Він став частиною всесвітньої серії подій до 100-річчя з дня народження Клода Шеннона. 70 учасників і 20 менторів працювали над проектами 36 годин. Учасниками були не тільки студенти НАУ, а й політеху, економічного, навіть була команда з Житомира. Головним партнером хакатону стала міжнародна інженерна організація ІЕЕЕ. Хакатон довів, що студентам НАУ цікавий напрямок проектної роботи, стартапів. Тому в цьому семестрі робитимемо акцент саме на стартапи. Вже 11–12 лютого запрошуємо на хакатон соціальних проектів. 28 лютого відбудеться битва стартапів. А у березні стартує інкубаційна програма для студентських проектів YEP (всі новини будуть тут: vk.com/yepincubators). YEP – це інноваційна екосистема підтримки та розвитку молодіжного підприємництва в Україні, яка включає в себе мережу академічних бізнес-інкубаторів в українських університетах YEP Incubators. Мета програми – забезпечити молодь сучасними знаннями, менторською та сервісною підтримкою та допомогти перетворити ідеї на успішні проекти. Плануємо повторно податися на громадський бюджет Києва і шукати інші гранти та партнерів для розвитку. 

Follow us

© Copyright Aviator 2018. All Rights Reserved.