ВІЗИТ ПРЕЗИДЕНТА РАДИ ІКАО

23–24 травня Україну з офіційним візитом відвідав Президент Ради Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО) Олумуіва Бенард Аліу. Візит передбачав зустріч з керівництвом країни, а також відвідання авіаційних підприємств України та Almamater Президента – Національного авіаційного університету. Президента супроводжував регіональний директор Європейського та Північноатлантичного офісів ІКАО Луіш Фонсека ді Алмейда.

23 травня Президент Ради ІКАО зустрівся з керівництвом країни, представниками міністерств і відомств. У ході цих зустрічей були прийняті принципово важливі для України рішення. Так, віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон повідомив про те, що Україна готує заяву до Ради IKAO про порушення 2 РФ Конвенції про міжнародну цивільну авіацію та інших міжнародних документів. Кабмін закликав керівництво IKAO до дієвих заходів для припинення порушень стандартів та рекомендованої практики IKAO з боку РФ. Міністр інфра- структури України Володимир Омелян підтвердив, що Україна спільно з ІКАО працює над відновленням контролю над повітряним простором над Чорниморем.
24 травня Президент Ради ІКАО завітав до Національного авіаційного університету, який він закінчив у 1983 році за фахом «Інженер-механік з експлуатації літаків», а у 1987 – отримав ступінь кандидата технічних наук. Почесного гостя урочисто зустріли та привітали в. о. ректора НАУ Володмир Ісаєнко, керівник Інституту ІКАО Галина Суслова, перший заступник міністра освіти та науки України Володимир Ковтунець,голова Державної авіаційної служби України Володимир Більчук, генеральний директор ДП «Завод 410 цивільної авіації» Віктор Ганькевич, а також представники ректорату та Наглядової ради університету.

На розширеній Вченій раді НАУ Президенту Ради ІКАО було вручене зван- ня почесного доктора університету.

Регіональний директор Європейського та Північноатлантичного офісів ІКАО Луїш Фонсека ді Алмейда згадав про те, що офіс, до якого входить Україна, є не лише найбільшим (56 країн-учасниць), а і найстарішим – минулого року йому виповнилося 70 років. Користуючись нагодою, почесний гість вручив пам’ятну медаль керівнику Інституту ІКАО Галин Сусловій.
Крім того, у рамках візиту до НАУ Президент ІКАО поспілкувався у неформальній обстановці з викладачами та студентами, взяв участь у відкритті Меморіального кабінету О. К. Антонова, завітав до Музею історії НАУ та до навчального ангару, де його увазі була запропонована демонстрація можливостей малої та великої авіації.

Візит президента найвпливовішої міжнародної авіаційної організації до України – важлива подія в житті країни і ще одне свідчення визнання її на міжнародній арені.

ВОЛОДИМИР КОВТУНЕЦЬ, перший заступник міністра освіти і науки України

«Це велика честь для університету – мати такого випускника. Цей факт вказує на гідний рівень підготовки фахівців. І сьогодні, не зважаючи на непрості обставини, Національний авіаційний університет рухається у правильному напрямку, аби підтримати імідж провідного авіаційного вишу України».

ВОЛОДИМИР БІЛЬЧУК, голова Державної авіаційної служби України

«Шановне студентство! Авіаційна галузь сьогодні невпинно розвивається. Тому ми намагаємося докладати максимум зу- силь, аби долучати до розвитку цієї галузі молодь. Хочеться побажати вам перевершити нас, досягнути значних успіхів у цій сфері та бути завжди кращими!»

ОЛУМУІВА БЕНАРД АЛІУ,Президент Ради ІКАО

«Для мене завітати до Києва – велика радість. Тут вчилися студенти з більш як 60 країн світу, і всі ми виховувалися у дусі культурного плюралізму. Ця школа сформувала наші характери як у професійному, так і у загальнолюдському плані. НАУ заклав у мою душу моральні принципи та настанови, які сприяли моїй професійній діяльності. Я приїхав сюди вчитися мрійливим юнаком, а вийшов зі стін університету дорослою людиною, готовою до розв’язання складних завдань, що ставить переді мною життя. І сьогодні я приймаю звання почесного доктора НАУ частково від свого імені і частково – від імені Міжнародної організації цивільної авіації та моїх колег, які відіграли важливу роль у моїй кар’єрі. Нинішнім студентам НАУ хочу сказати: ви обрали чудову професійну стезю, і коли ви почнете працювати у сфері світової авіації, її миротворчий дух ніколи не залишить вас».

Follow us

© Copyright Aviator 2018. All Rights Reserved.